Firmę założył i prowadzi inżynier, absolwent Wydziału Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Tytuł ten daje uprawnienia do wykonywania szerokiej gamy usług – czynności określonych w Ustawie z dnia 6 maja 2005r. o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej (Dziennik Ustaw Nr 100 Poz. 835) – a dokładnie Art. 4, ust. 2, punkt 2a.  Ukończył także kurs dla osób ubiegających się o licencję pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia w tym z zakresu stosowania technicznych środków zabezpieczenia obiektów.

Część doświadczenia zdobył pełniąc funkcję głównego specjalisty ds. oceny ryzyka (tzw. inżynier ryzyka) w firmie ubezpieczeniowej posiadającej ponad stuletnie tradycje w dziedzinie trudnych ubezpieczeń przemysłowych. W działalności firmy wykorzystuje się doświadczenie z analiz ryzyka przeprowadzonych w ponad stu zakładach produkcyjnych w Polsce. Analizy te w większości poprzedzone były audytami. Pozostałe bazowały na tzw. desktop-owej analizie informacji otrzymanych od zleceniodawcy, brokera ubezpieczeniowego lub firmy ubezpieczeniowej.

Właściciel firmy pracował wcześniej na stanowisku Szefa Wydziału Kontroli, Profilaktyki i Monitoringu Ochrony Przeciwpożarowej jednego z większych zakładów przemysłowych w Polsce. Obsługą objęte były liczne firmy z grupy kapitałowej i z zewnątrz (lakiernia i tłocznia jedne z największych w Europie, spawalnia korpusów, oczyszczalnia ścieków, fabryka foteli samochodowych, magazyn wysokiego składowania, zakład produkcji narzędzi, zakład złomowania samochodów, odlewnia części żeliwnych, największy serwis samochodowy w Polsce, fabryka plastikowych części samochodowych, fabryka spienionych poliuretanów, salony samochodowe, obiekty gastronomiczne, szkoły, obiekty biurowo-administracyjne i inne).

Pracował też w przedsiębiorstwie innowacyjnym zajmującym się opracowywaniem, badaniem i wdrażaniem nowych technologii z zakresu ochrony środowiska i bezpieczeństwa pożarowego. Firma ta wykonywała i wykonuje symulacje pożarów prowadzonych w skali 1:1 (z powodzeniem przeprowadzono dziesiątki symulacji w celu uzyskania opinii FM-Global – wiodącej światowej firmy ubezpieczeniowej). Jest autorem i współautorem publikacji czasopismowych i książkowych (m.in. dla Przeglądu Technicznego, Wydawnictwa Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Policji), wytypowany przez Naczelną Organizację Techniczną do konkursu „Złoty Inż. 2009”. Ale najbardziej istotną referencją jest współpraca w rozwiązywaniu szczególnie skomplikowanych zadań z naukowcami SGSP i innych instytucji naukowych od ponad 10 lat.

Lech Forowicz